منشا دعاوی ملکی مربوط به ملک یا مسائل ملکی می باشد که به دلیل نداشتن بهترین وکیل دعاوی ملکی در تهران باعث ایجاد اختلافات و دعاوی میان طرفین می شود. دعاوی ملکی می تواند هم جنبه طرح شکایت کیفری به خود بگیرد و هم جنبه حقوقی که این موضوع بستگی به رفتار طرفین دعوا نسبت به ملک مورد اختلاف دارد در این مواقع افراد دچار مشکلات حقوقی و کیفری می شوند و به دنبال بهترین وکیل ملکی تهران هستند تا برای احقاق حق خود اقدام به اعطای وکالت ملکی و اخذ بهترین وکیل ملکی تهران مرتبط با پرونده کنند.

 

دعاوی ملکی

برای توصیف دعاوی ملکی می توان اینگونه بیان کرد که دعاوی ملکی مجموعه ای از دعاوی می باشد که به نوعی به موضوع ارتباط بین انسان و اموال غیر منقول دارد. اموال منقول شامل اموالی است که امکان جابجایی و انتقال این اموال وجود ندارد و در یک تقسیم بندی شامل املاک و اراضی در یک تقسیم بندی دیگر اراضی را می توان به اراضی داخل محدوده شهری و خارج محدوده شهری تقسیم بندی کرد و یا حتی می توان در تقسیم بندی دیگر املاک را به املاک مسکونی و تجاری منفک کرد وکیل ملکی در حوزه دعاوی ملکی تخصص دارد و بهترین وکیل ملکی تهران به تمامی این دعاوی ملکی آگاه و تخصص و تجربه کافی را دارد. دعاوی ملکی شامل اراضی و بحث اثبات مالکیت زمین و موارد مربوط به آن، دعاوی مربوط به انواع املاک مسکونی، تجاری، صنعتی و…، بحث ارث در املاک، خرید و فروش ملک ورثه ای از جمله پرونده هایی است که وکیل ملکی می تواند شما را در آن ها یاری کند.

 

وکیل دعاوی ملکی

همانگونه که ذکر شد دعاوی ملکی وجود اختلافات بین چند نفر برای دعاوی ملکی انواع متعددی دارد ما در این مقاله چندین مورد ازانواع دعاوی ملکی را بازگو خواهیم کرد برای داشتن اطلاعات بیشتر نیازمند وجود بهترین وکیل ملکی تهران می باشد. از آنجا که بحث املاک در زمینه های مختلفی همچون مهریه، ارث، توقیف اموال (مثل بحث توقیف ملک وکالتی) رخ می دهد، وکیل دعاوی ملکی موظف است که در خصوص این موارد نیز اطلاعات کافی و جامع داشته باشد.

 

وکیل ملکی ابطال سند رسمی

دعوای ابطال سند رسمی جز آن دسته دعاوی هست که هدف بی اثر کردن یا از اعتبار انداختن یک یا چند سند رسمی می باشد در صورتی که سندی ابطال شود تمام نقل و انتقالاتی که بعد از تنظیم سند که توسط بهترین وکیل ملکی تهران صورت گرفته بی اثر و باطل می شود و این موضوع ابطال هم اسناد رسمی را شامل می شود و هم اسناد عادی.

 

وکیل ملکی دعوی سر قفلی

یکی از دعاوی های رایج در مراجع قضایی مربوط به دعاوی سر قفلی می باشد این نوع دعاوی به دلیل پیچیدگی زیادی که دارد افراد به دلیل آگاه نبودن به قوانین دچار مشکلات بسیاری می شوند اینگونه مسائل و دعاوی نیازمند وجود بهترین وکیل ملکی تهران می باشد

 

وکیل ملکی حق شریک ملک (حق شفعه)

هر گاه بین دونفر مال غیر منقول قابل تقسیمی مشترک بود و یکی از شرکا سهم خود را به شخص دیگری بفروشد شریک دیگر حق دارد قیمتی را که مشتری داده است به او بدهد و مالک سهم فروخته شده شود. موضوع حق شفعه به دلیل گستردگی که دارد نیازمند وکیل متخصص ملکی است.

 

وکیل ملکی اموال موقوفه

به دلیل حساسیت پرونده های موقوفی مشاهده شده که حتی دادسراها و محاکم رسیدگی به این پرونده ها را در الویت خود قرار داده اند دعاوی وقفی همانند دیگر دعاوی در محاکم مدنی رسیدگی می شود افراد برای درخواست طرح دعوی می توانند به دادسرا مراجعه کرده و طرح دعوی خود را ارائه دهند برای تنظیم دادخواست پرونده پیشنهاد می شود از طریق بهترین وکیل ملکی تهران اقدام کنند

 

وکیل ملکی دعوی تخلیه

دعاوی تخلیه بین موجر و مستاجر اتفاق می افتد مثلا مستاجر بعد از انقضای قرارداد حاضر به تخلیه کردن نباشد که در این صورت موجر خواهان تخلیه ملک توسط او می باشد دعاوی تخلیه به دعاوی اطلاق می شود که مالک مال غیرمنقول علیه متصرفی طرح می شود که مالک زمانی خودش اجازه و رضایت کامل نسبت به تصرف را به او داده است .

 

وکیل ملکی فروش ملک مشاع

در برخی مواقع ممکن است که یک ملک چندین مالک داشته شاد که در این صورت ملک مشاع گفته می شود اگر مالکین ملک مشاع اختلافاتی بر سر چگونگی بهره برداری داشته باشند یا حتی قصد فروش ملک را داشته باشند می توانند با طرح خواسته خود از طریق بهترین وکیل ملکی تهران به دادگاه ارائه دهند. از جمله موارد شایع در بحث املاک مشاع، فروش ملک مشاع بدون اجازه شریک هست که در این مورد، یکی از مالکین، به طور غیر قانونی اقدام به فروش ملک مشاع بدون اجازه دیگر مالکین می نماید که تخلف می باشد.